REKLAM YÖNETİMİ

REKLAM YÖNETİMİ

Teknolojinin ilerleyişinin dünyanın dönüş hızını geride bıraktığı bir çağda yaşıyoruz. Eriştiğimiz her rahatlık bizi, hayatımızda pratik ve daha az zaman kaybına uğratacak sorunların çözümüne itiyor. Mobil web tasarım, hızla ilerleyen teknolojiye uyum sağlamaya çalışırken karşılaştığımız küçük pürüzlere çözüm sunan yepyeni bir tasarım. İçinde bulunduğumuz mobil teknoloji çağında web sitelerinin mobil telefon ya da tabletlere uyumlu olmaması bizi Mobil web tasarım ile tanışmaya mecbur bırakıyor.

Artık bir web sitesine girişlerin %60’ı mobil cihazlardan gerçekleştirilmektedir.

İşte bu yüzden firmanız, ürünleriniz ve hizmetleriniz için bir web sitesi tasarlarken içinde bulunduğumuz mobil çağa uygun mobil web tasarımlar yaptırmanız gerekiyor.

Çok uzağa gitmeyin, kendinizi diğer insanların yerine koyun. Evinizde otururken, yolda giderken, bir yerde sıra beklerken, vakit öldürmeniz gerektiği zamanlarda, navigasyon kullanmanız gerektiği zaman; mutlaka cep telefonunuzdan araştırma yapar, mobil cihazınızdan girişleri sağlarsınız. Google gözüyle bakıldığında, mobil cihazlara uyumlu olmayan ve kullanıcı deneyimi kötü web sitelerinin SEO kriterleri açısından aramalarda çıkması pek mümkün olamıyor.

Sitenizin ziyaretçileri web sitelerine mobil cihazlardan girdiğinde, eğer girdikleri site mobil değilse, okumak ya da görmek istedikleri alanı zoom yaparak sınırlı bir alanı görmek zorunda kalırlar ve sitenizde bulunan menü yada linkleri bulamayabilirler. Bu kötü deneyim neticesinde de sitenizi terk ederler.

Mobil web tasarım Nedir?

Mobil tasarım; web sitesinin mobil ve tablet gibi cihazlardan girildiğinde; site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturmasını sağlayan son yıllarda adını sıkça duyduğumuz tasarım şeklidir. Sizlere güzel bir haber daha verelim. Eskiden masaüstü için ayrı, mobil cihazlar için ayrı web sitesi yapılmaktaydı.
Kurumsal SEO çalışmaları kapsamında iki ayrı tasarım için sayfa içi optimizasyon ve link inşaası yapılması gerekirdi. Ancak son dönemlerin en popüler ve olmazsa olmaz tasarım şekli responsive web tasarım tek tercihimiz haline geldi. Böylece ayrı bir sub-domain açılmasına gerek kalmadan, tek URL üzerinden tüm cihazlara uyumlu bir web sitesine sahip oluyor ve SEO / Adwords yönetimlerinde büyük fayda sağlıyorsunuz.

Kurumunuza ait web sayfalarının masaüstü ya da diz üstü bilgisayarlardaki görünümü ile mobil cihazlardaki görünümü farklı olmamasını amaçlayan mobil web tasarım, müşterilerinize ya da ziyaretçilerinize kolaylık sağlayacak, hedef kitlenize vermek istediğiniz mesajı kolay kullanıma ile mobil web siteleri çok daha yararlı olacaktır. Aynı zamanda mobil web site ziyaretlerinin dünya üzerinde %25 seviyeye yükselmesi akıllı cihazlardan internete ulaşanların git gide artacağı düşüncesini de beraberinde getirmektedir.


REKLAM YÖNETİMİ İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ