E TİCARET

E TİCARET

E-Ticaret İle Yeni Nesil Online Mağazalar

İstediğiniz ürünü bulabilmek için sokak sokak dolaştığınız günler artık tarihe karışmak üzere. Online Alışveriş imkanı sağlayan firmalar, normal şartlarda mağaza içerisinde sattığı ürünlerin çok daha fazlasını internet sitesi üzerinden müşteriler ile buluşturabiliyor. Hem müşteri açısından büyük bir kolaylık hem de firma açısından büyük bir gelir kaynağı oluşturan E-Ticaret siteleri mağaza ve dükkan kavramına bambaşka bir soluk getirdi diyebiliriz. İnternet teknolojisinin gelişmesi sayesinde sektörde yepyeni alanlar oluşmaya başladı. E-Ticaret siteleri de kesinlikle bunun en güzel örneği. Ayrıca bu yeni alan sayesinde sokaklardaki mağazaların birçok tabusu ortadan kalktı.

Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  1. Mesai saati kavramı tamamen ortadan kaldırılarak online alışveriş sayesinde zamansız olarak istediğiniz ürünü internet üzerinden alabilir hale geldiniz. Yani o çok istediğiniz düdüklü tencereyi almak için ertesi günü beklemeye gerek yok. Gecenin bir saati isteyebilir hatta ertesi gün içerisinde istediğiniz yemeği pişirebilirsiniz bile.
  2. ”Elimizde kalmadı” cümlesi lugatımızdan çıkmak üzere. Çünkü E-Ticaret siteleri sayesinde istediğiniz ürünün birçok farklı renkte, tarzda ve markalarda olan seçeneklerine ulaşmanız mümkün. Üstelik çoğu zaman daha uygun fiyatlar ile ürünleri temin edebiliyorsunuz.
  3. Online alışveriş için kendinize ekstra bir gün yaratmaya çalışmak zorunda değilsiniz. İşin gücün arasında kalkıp bir de bunları mı alacağım diye düşünmeye gerek yok çünkü internete bağlanabilen herhangi bir cihaz, tüm sokakları, alışveriş merkezlerini parmaklarınızın uçlarına getiriyor.
  4. Uzakta bir yerlerde istediğiniz bir ürün mü var? Mesela memleketinizin lezzetlerini mi özlediniz? Oradan gelecek bir akrabayı beklemeye gerek yok yazın Google’a istediğiniz her şey kapınıza gelsin.

Yıllar öncesinde kulağa hayal gibi gelen tüm bu yenilikler artık herkesin hayatını tamamlayan artılar olmaya başladı. İnternet, yolları, zamanı ve en önemlisi ”yok” kelimesini ortadan kaldırdı.

Firmalar E-Ticaret Siteleri İle Kendine Neler Katabilir?

Günümüz dünyasında yapılan her iş adına bir web sitesi olması neredeyse zorunlu hale geldi. Peki ya e-ticaret siteleri? Tabii ki ilk etapta ürünlerinizin boyutu, gönderilebilir olması düşündürücü bir etken ama eğer ürün odaklı bir işletmeyseniz e-ticaret ile en kısa zamanda tanışmanızda fayda var. Belki bir manikürü veya cilt bakımını online olarak satamazsınız ama elinizde bir cilt bakım ürünü varsa neden satış yapmayasınız?

Firmalar bu sayede gelirlerinin ciddi oranda yükseldiğini görebilir ve her iki alanda da satış gerçekleştirebilir. Online bir işletme haline geldiğinizde hem kendi mağazanızda satış yapabilirsiniz hem de tüm dünyaya. Mağazanızın konumuna göre müşterilerinizin sayısı değişiklik gösterebilir ve belki size çok uzak olan birisi sizin elinizde olan ürünü almaz. Neden diğer alternatif de siz olmayasınız?

Onlara ne kadar uzak olursanız olun aslında bir tık mesafelerinde olduğunuzu gösterin! Sadece bulunduğunuz mahallede satış yapmayın. İlçeleri hatta şehirleri, isterseniz de tüm dünyayı mağazanızın içerisine alın ve insanların sizi keşfetmesine izin verin.

E-Ticaret Hizmeti ile Fark Yaratın

İlgi çekmek bu alanda başarının en büyük anahtarlarından birisi. İnsanların ilgisini çeken bir siteye ve ürünlere kimse karşı koyamaz. Satış yaptığınız ürünler ile kuracağınız web sitesi senkron ve uyumlu olmalı. Örneğin açacağınız site içerisinde makyaj ve cilt bakım ürünleri satacaksanız daha yumuşak renkleri ve görselleri kullanmanız gerekir.

Hitap ettiğiniz kitleyi en iyi şekilde analiz etmek, atacağınız ilk adım olmalıdır. Hedef kitlenize göre hazırlayacağınız web sitesi, ürününüzü daha iyi bir şekilde tanıtacak ve marka kimliğinizin dışarısına çıkmayacaktır. Markanızın logosu içerisinde bulunan renkleri ağırlıkta tutabilir veya kendinize özgü değişiklikler yapabilirsiniz.

Standart bir Web sitesinden daha zor hazırlanan e-ticaret siteleri sizlere bilinirlikten çok daha fazlasını vaat ediyor. Normalde bir gün içerisinde mağazanıza 1,000 kişi geliyorsa internet sayesinde bu sayı 10 binlere ulaşabilir. Zincirlerinizi kırmanın ve farklı dünyalara açılmanın sizce de vakti gelmedi mi? Sizin de bir e-ticaret siteniz olsun ve artık sınırınız bulunduğunuz mahalleyi aşsın.

Yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamak için yapmanız gereken tek şey firmanıza uygun bir e-ticaret sitesini bünyenize katmak. Bunu yeni bir yerde şube açıyormuş gibi düşünebiliriniz. Fakat bu şube öyle bir noktadaki dünyadaki herkesin ulaşabileceği bir alanda müşterilerini bekliyor. Günün hiçbir saatini kaçırmayın ve 7/24 müşterilerinizin alışveriş yapabilmesini sağlayın.

E-Ticaret Sitesinde SEO Uyumluluğunun Önemi

Yazımızın genelinde de bahsettiğimiz gibi e-ticaret kavramı, müthiş bir hızla büyüyen ve gelişen bir sektör olarak teknolojik gelişmelerle de oldukça iç içe olan bir durum olarak hayatlarımızda yer almakta. E-ticaret sitesi sahiplerinden global markalar piyasaya hakim olarak gözükse de, daha küçük çaplı kurumların e-ticaret sitelerinin ya da bireysel e-ticaret sitelerinin de kısa zamanda başarılı bir ivme kazanması mümkün. Bu ivmenin kazanılmasını mümkün kılan da tabi ki doğru SEO çalışmaları.

Strateji bakımından e-ticaret SEO alanında bulunulan sektöre yönelik çalışmalar doğru bir şekilde planladığında sitelerin mutlak başarıya ulaşabildiği söylenebilir. Arama sonuçlarında sıklıkla çıkan, sıralama kazanan bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız mutlaka sitenizi profesyonel olarak bir SEO çalışmasına sokmalısınız. SG BİLİŞİM size bu anlamda ihtiyacınız olan profesyonel desteği eksiksiz bir biçimde sağlar. Hedef kitlesine ulaşabilen, sıralama alan, organik takipçi sayısını arttıran ve böylelikle de kazancı artan bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız SG BİLİŞİM her daim hizmetinizde.

Şimdi gelin bu SEP;O uyumlu e-ticaret sitesinin nasıl oluşturulduğunu detaylarıyla anlayalım. Site üzerinde yapılması gereken çalışmalar kısa başlıklar altında özetlenirse anahtar kelime araştırmasının yapılması, anahtar kelimelerin istatistiki olarak ayrıştırılıp site üzerinde her birinin birbirini destekleyici şekilde çıkışının yapılması, site içi içeriklerde bilindik SEO optimizasyonlarının tamamlanması, sitedeki ürün detaylarının ve kullanıcı yorumlarının ön plana çıkartılması, site hızının arttırılması, mobil uyumluluğun tamamlanması, içeriklerin özgünlüğünün teyit edilmesi ve stok dışı kalmış ürünlerin yönlendirmelerinin doğru yapılması durumunu söylememiz mümkün olmaktadır.

E-ticaret SEO çalışmaları bahsettiğimiz bu başlıklar altında tamamlandığında, bir kullanıcının sitenize gelip aradığı her şeyi uygun tasarımla birlikte bulabilmesi ve sitenizden alışveriş yapmayı kullanıcı memnuniyetinden dolayı alışkanlık haline getirebilmesi oldukça olası bir durumdur. Site için en iyi sonuç bu olacağından, site sahiplerinin mutlaka ve mutlaka SEO çalışmalarını düzenli olarak yaptırması gerekir.

Bu tip siteler marka için bir nevi yeni bir şube açılması durumuyla özdeşleştirilebildiğinden, bu yeni ve teknoloji çağındaki daimi mağazanızın başarılı olabilmesi için açıkladığımız tüm bu süreçleri siteniz için gerçekleştirmeli, gerçekleştirirken de profesyonel bir ekipten destek alma ihtiyacınızda araştırma süreçlerinizde SG BİLİŞİM olarak bizlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

SG BİLİŞİM olarak, Kendi kodlamamız %100 SEO uyumlu tamamen uygun fiyatlı ve tarafımızdan %100 özgünleştirilen yazılımlarımız ile beraber butik ve özel yazılımlara sahip eticaret siteleri tasarımı yapmaktayız. Siz tercih edin ama her halükarda google uyumlu, kolay yönetim panelli ve özelleştirilmiş bir eticaret sitesine sahip olun.

E TİCARET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ